Vytauto Didžiojo a. 3, LT-39143 Pasvalys
Tel. 8 682 41 760
Faks. / Tel. (8-451) 34 340
El. p. kultura@pasvaliokc.lt

Pasvalio jaunimo teatras „Drãma“

Vad. Asta Liukpetrienė, tel. 8 682 29 385

  

Pasvalio kultūros centro vaikų ir jaunimo ,,Drãmos“ teatro studija įkurta 1998 metais. Nuo pat įkūrimo pradžios teatrui vadovauja režisierė Asta Liukpetrienė. Šiuo metu teatre vaidina  apie 30 aktorių nuo 7 iki 18 metų amžiaus.

Teatro studija ,,Drãma“ savo spektaklius vaidina ne tik Pasvalio rajone, bet ir įvairiuose respublikiniuose bei tarptautiniuose festivaliuose: „Interrampa“ (Rokiškis), „Rigas svetki“ (Ryga), „Nenuoramos“ (Ukmergė), „Vaivorykštė“ (Jurbarkas), ,,Bildučiai“ (Ignalina), „Šiaudinė skrybėlė“ (Panevėžys), ,,Tiltai“ (Paįstrys), ,,Žodžiai“ (Vilnius), ,,Priemiers Rideaux“ (Kaunas), ,,Vivo avanscena“ (Kaunas) ir kt.

,,Drãmos“ teatro spektakliai yra itin šiltai sutinkami žiūrovų, žavi organiška vaidyba, plastiškumu, estetika, muzikiniais ir režisūriniais sprendimais, jautria aktorių vaidyba. Įsimintiniausi  spektakliai: ,,Kuršiukas“,  ,,Tikra- netikra pasaka“,  ,,Keista šalis“, ,,Anoj pusėj lysvės“, ,,Brangioji Ana“, ,,Labiausiai už viską pasaulyje“, ,,Miesto istorijos“, ,,Posėdis“. Teatras ,,Drãma“ yra aktyvus Lietuvos nacionalinio kultūros centro organizuojamų Dainų švenčių ir Lietuvos vaikų ir jaunimo teatrų šventės - apžiūros ,,Šimtakojis“ dalyvis. 2015 m.  festivalyje ,,Šimtakojis“ spektaklis ,,Baidyklė“ surinko 99 komisijos  taškus iš 100 ir tapo laureatu, o   2017 m. spektaklis ,,Riešutų duona“ surinko 98 komisijos taškus iš 100 ir tapo laureatu. Tais pačiais metais festivalio ,,Šimtakojis“ finalistų šventė buvo surengta Pasvalyje.

Teatras ,,Drãma“ yra aktyvus bendruomenės narys, dalyvauja įvairiuose miesto ir rajono renginiuose, šventėse.  2015 m.  bendradarbiaujant su vieninteliu šalyje Policijos lėlių teatru, buvo pastatytas ir suvaidintas spektaklis ,,Roko istorija“, o 2016 m., rengiant Visuomenės sveikatos centro programą, pastatytas spektaklis ,,Baltas miestas“. Spektakliai parodyti visoms rajono ugdymo įstaigoms.

Teatros vadovės Astos Liukpetrienės iniciatyva yra rengiami ir organizuojami socialiniai ir kūrybiniai projektai, teatro stovyklos - išvykos, susitikimai su teatro aktoriais. Teatras prisideda prie tarptautinio projekto ,,Theater cluster“ ir ,,Senojo tilto“ festivalių, kurie rengiami Pasvalyje. Gražiai bendradarbiauja su Pasvalio kultūros centro Gintaro Kutkausko teatru. Kadangi Pasvalys - frankofoninis miestas, teatras savo repertuare turi spektaklių, kurie  yra vaidinami prancūzų kalba: ,,Mūzos“,  ,,Narvelis“.

2008 m. režisierė A. Liukpetrienė kartu su vadovo S. Repšio vadovaujama šokio teatro ,,Tango and“ grupe yra pelnę Aukso paukštę ,,Geriausio suaugusiųjų mėgėjų teatro ir vadovo“ nominacijoje. Su šiuo teatru sukurti spektakliai ,,Kreivi veidrodžiai“, ,,Stotis“, ,,Trupė“, ,,Būnantis“, ,,Šilkas“, ,,Sonetai“, ,,Skalbėja“. Teatras dalyvavo tarptautiniuose festivaliuose Danijoje, Švedijoje, Vengrijoje, Norvegijoje, Bulgarijoje, Latvijoje, Estijoje ir kt. 2011 m.  atstovavo Baltijos šalis Pasauliniame mėgėjų teatro festivalyje „AITA/IATA Tromso“ (Norvegija).

2018 metais teatras ir jo vadovė pripažinti „Geriausiu vaikų, jaunimo (moksleivių) teatru ir vadovu“ ir  pelnė „Aukso paukštę“.

            Vadovės credo: ,,Žinau, kad nieko nežinau“ /Sokratas/