Vytauto Didžiojo a. 3, LT-39143 Pasvalys
Tel. 8 682 41 760
Faks. / Tel. (8-451) 34 340
El. p. kultura@pasvaliokc.lt

Pasvalio jaunimo teatras „Drãma“

Vad. Asta Liukpetrienė, tel. 8 682 29 385

  

Pasvalio kultūros centro jaunimo teatras „Drãma“ aktyviai dalyvauja miesto ir rajono įvairiuose renginiuose, šventėse, projektuose. 

Kolektyvo iniciatyva jau 17 metų rengiama teatro ir alternatyvios mados šventė „Išprotėjęs ruduo”, sutraukianti dalyvius ne tik iš Lietuvos miestų, bet ir iš užsienio.

Kolektyvas dalyvauja respublikinėje vaikų ir jaunimo teatro šventėje Šimtakojis (2007 m. ir 2011m. yra tapęs šios šventės laureatu). Tarptautinių teatro festivalių „Teatro naktis”, „Interrampa”, „Rigas svetki”, „Nenuoramos”, „Vaivorykštė 2014” dalyvis. Lietuvos Tūkstantmečio dainų šventės (2009 m.) jungtinio mėgėjų teatro spektaklio „Amerika pirtyje”, Pasaulinės dainų šventės teatro dienos dalyvis (2014m.) Teatras ne kartą nominuotas Lietuvos mėgėjų teatro šventėje „Tegyvuoja teatras”.

Ryškiausi pasiekimai:

2015 m. Lietuvos vaikų ir jaunimo teatrų apžiūros-šventės „Šimtakojis 2015 regioniniame ture su Vladimiro Železnikovo spektakliu „Baidyklė“ pelnė daugiausiai balų (99 iš 100).

Ryškiausi spektakliai:

2009 m. „Sniego karalienė” - pagal Anderseno „Sniego karalienė”

2010 m. „Kitoj pusėj lysvės” - pagal D. Rodario  „Čipolino nuotykiai”

2011 m. „Tikra - netikra pasaka"- pagal H. K. Anderseno „Kiauliaganys”

2012 m. „Brangioji Ana”, „Miesto istorijos” - autorinė kūryba

2012 m. „Užburtoji Ela” - autorinė kūryba

2013 m. „Keista šalis” - pagal A. Liobytės „Kuršiukas”

2013 m. „Stebuklingas pasakš kelias” - autorinė kūryba

2014 m. „Labiausiai už viską pasaulyje” - pagal R. Bacho „Džonatanas Livingstonas Žuvėdra”

2014 m. „Šventė miške” autorinė kūryba

2015 m. „Baidyklė” - pagal Železnikovo  apysaką „Baidyklė”

Vaikų darbą  teatre vertinu kaip įdomų žaidimą. Kai matau, kad vaikams  žaisti nebeįdomu, suprantu kad dirbu neteisingai ir keičiu žaidimo taisykles. 

Kartais baisu dalyvauti konkursuose. Ar teatre galima sudėti taškus ir paskelbti kas yra geriausias? Lengva paskelbti nugalėtoją  sportinėse varžybse, bet teatre... Vieniems patinka  tortas naminis ir medaus, o kitiems gurmaniškas su maskarpone...  O ir tai, kad svarbu dalyvauti, o ne laimėti čia nepadeda. Pralaimėjimo kartėlis yra toks skaudus, kad jis gali sugriauti vaiko širdelėje pasitikėjimą savo kūrybinėmis galiomis.

Manau, kad vaikų teatre svarbiausia skatinti vaiko kūrybinį procesą, o ne  demonstruoti rezultatą. O ir įdomiausia man pati veikla, darbas, teatro žaidimas.  Labai dažnai net neišsikeliu galutinio tikslo - šiais metais pastatyti tokį ar tokį  spektaklį. Spektaklis ateina pats. Kai pamatau vaikus, pradedu su jais būti.  Mes patenkinti ir laimingi, nes žaidžiame teatrą ir mūsų akys žiba...