Vytauto Didžiojo a. 3, LT-39143 Pasvalys
Steigėjas

Gintaro Kutkausko teatras

  /    /  Gintaro Kutkausko teatras

Istorija

Teatras įsikūrė 1999 m. prie Pasvalio krašto muziejaus. Savo gyvavimo pradžioje teatras atliko edukacinę-švietėjišką funkciją, rengdamas programas ir spektaklius apie iškilias Pasvalio krašto asmenybes, nusipelniusius kultūros, meno, mokslo veikėjus, gimusius Aukštaitijos žemėje, o taip pat inscenizuodamas profesionalių kraštiečių rašytojų kūrinius.

Nuo pat teatro įsteigimo jam vadovo režisierius Gintaras Kutkauskas. Per vienuolika gyvavimo metų jis teatre pastatė 14 spektaklių. Dažniausiai pats ir scenarijų bei scenografijos autorius. Nemažai, inscenizacijų rašyme, talkino jau garbaus amžiaus režisieriaus mama Aurelija Kutkauskienė, ilgametė kultūros centro vaikų ir suaugusiųjų dramos kolektyvų vadovė.

Didelio visuomenes dėmesio ir teigiamo įvertinimo susilaukė spektakliai: „Švyturiai, spindėję sutemoj“, „Senojo Juozapo vakaras“, „Pakylėjimas“, „Kilkime ir aukime“, „Čyščius“, „Septyni žodžiai nuo kryžiaus“, „Verksmingoji pelargonija“, „Kelio brolis“, „Saulėgrąžos rasa“, „Helverio naktis“, „Keleivio byla“, „Senojo tilto muzikantas“. Per savo gyvavimą apvažiuota visa Lietuva, vaidinta kultūros centruose, mokyklose, bažnyčiose. Dalyvauta daugelyje svarbiausių tarptautinių festivalių: „Interrampa“ (Rokiškis), „Kanapė“ (Trakai), „Kelmės ruduo“ (Kelmė), „Kauno rampa“ (Kaunas), „Kamera Obscura“ (Ukmergė), „Saulės takas“ (Palanga) ir kt. Nuo 2008 m. teatras nuolatos kviečiamas į Klaipėdos Universiteto režisūros katedros organizuojamą festivalį „Auksinis Amūras“, kur rodomi tik geriausi Universiteto absolventų kūrybinio sezono darbai. 2009 m. „Helverio naktis” sėkmingai rodoma Pasauliniame teatrų festivalyje Monake. Tais pačiais metais, teatras šventė savo 10 m. jubiliejų ir išleido naują premjerą – N. Nekrasovo „Rudens nuobodulys“. 2012 m. pastatytas spektaklis „Paskutinė stotelė. Kita… “ pagal Juozo Montvilos dramos „Didysis geismas” variaciją. 2013 m. sausio 20 d. teatras netenka savo įkūrėjo ir režisieriaus Gintaro Kutkausko. Tai didžiulė netektis ne tik pasvaliečiams, bet ir visai mėgėjų teatrų bendruomenei.

Nuo 2013 m. kovo mėn. teatrui vadovauti pradeda Ramunė Uždavinienė. Teatras dirba toliau ir 2014-ųjų metų festivalyje „Atspindžiai“ garsiai tarė: „MES ESAM!“. Šis Pasvalio teatras – tai grupė entuziastų, kurie be jokio atlygio aukoja savo laiką repeticijoms, gastrolėms, kyla į sceną ir savo sielų šviesą dovanoja kitiems.

Vadovė Ramunė Uždavinienė
Tel. Nr. 8 610 62 553
El. p. ramuneuzdaviniene@gmail.com
Facebook

Apdovanojimai:

2019 m.
Lietuvos mėgėjų teatro šventės „Tegyvuoja teatras“ laureatas - ryškiausias aktorių ansamblis - spektaklis „Dobilėlis penkialapis“.
2018 m.
Lietuvos šimtmečio dainų šventės „Vardan tos“ LLKC atminimo medalis ir padėkos raštas.
2015 m.
Respublikiniame projekte „Tegyvuoja teatras“, teatrui skirtos keturios nominacijos:
„Ryškiausia sezono moters epizodinio vaidmens atlikėja“- aktorei Birutei Ladygienei už Pamotės vaidmenį spektaklyje „Protuko pasaka“;
„Ryškiausias sezono vyro epizodinio vaidmens atlikėjas“ aktoriui Klaudijui Ulskiui už nykštuko Drovučio vaidmenį spektaklyje „Protuko pasaka“;
„Ryškiausias sezono debiutas“ Pasvalio kultūros centro Gintaro Kutkausko teatro spektaklis „Protuko pasaka“ režisierė Ramunė Uždavinienė;
„Ryškiausia sezono scenografija“ Pasvalio kultūros centro Gintaro Kutkausko teatro spektaklis „Protuko pasaka“ scenografija (rež. Ramunė Uždavinienė, dailininkas Balys Tuskėnas).
2014 m.
Teatras pripažintas ryškiausiu miesto, rajono centro suaugusiųjų teatrinės kultūros skleidėju.
2010 m.
Trys nominacijos ir diplomai respublikinėje šventėje „Tegyvuoja teatras“ už spektaklį „Rudens nuobodulys“
2023 m.
XXVI Lietuvos teatrų apžiūros-šventės „Atspindžiai“ diplomantai
2008 m.
Ryškiausia nacionalinės dramaturgijos interpretacija, spektaklis „Keleivio byla“
Keturios nominacijos ir diplomai respublikinėje šventėje „Tegyvuoja teatras“ už spektaklį „Keleivio byla“.
2007 m.
Geriausias sezono pastatymas, spektaklis „Helverio naktis“.
„Tegyvuoja teatras“ skulptūrėlės už pagrindinius vyro ir moters vaidmenis.
2000 m.
„Aukso paukštės“ laureatas, spektaklis „Pakylėjimas“.

Projektai

Teatro nariai aktyviai įsitraukią į tradicinių festivalių organizavimą:

Respublikinis teatrų festivalis „Senasis tiltas“ bei Tarptautinis teatrų festivalis „Theather Cluster“.