Vytauto Didžiojo a. 3, LT-39143 Pasvalys
Steigėjas

Roko grupė „Laiptai“

  /    /  Roko grupė „Laiptai“

Istorija

„Kai buvo galvojamas grupės pavadinimas, kaip tik buvo populiari rusų muzikanto ir kompozitoriaus Aleksandro Barykino daina „Stupeni“ („Laiptai“). Tuo momentu A. Barykino plokštelė (LP diskas) pasitaikė po ranka, o taip pat ir mūsų studijos dažniausiai būdavo rūsiuose į kuriuos nusileisti reikdavo laiptais, tai taip ir „prilipo“ šis pavadinimas. Taip pat, pavadinimas „Laiptai“ mums leido groti įvairaus stiliaus muziką, nes „Laiptams“ leistina ir pakilti aukštyn, ir nusileisti žemyn. Atsistojus ant vieno laiptelio galima išgirsti pop muziką, atsistojus ant antro – rokenrolą, ant trečio – dar kitą stilių…“

 

Grupė „Laiptai“ susibūrė 1984 metais Pasvalyje, naujai pastatytuose Rajoniniuose kultūros namuose. Tačiau grupė savo veiklą aktyvinti pradėjo tik po metų, kuomet buvo sugalvotas oficialus grupės pavadinimas – „Laiptai“. Nuo pat gyvavimo pradžios grupę sudarė muzikantai: Romualdas Ravka (smuikas), Voldemaras Rodžius (bosinė gitara), Antanas Maželis (mušamieji), Vygintas Venclovas (klavišiniai ir vokalas), Audronis Grincevičius (gitara ir vokalas), Henrikas Balčiūnas (klavišiniai ir vokalas). Tuomet grupės grotos muzikos stilius buvo sunkiai įvardijamas. Vieni grupės grojamą muziką vadino nauja banga, alternatyvia muzika, o kiti ją vadino „kurortiniu roku“.

1988 metais grupė „Laiptai“ priėmė naujus narius – Martyną Stepulį (buvusį M. Suraučiaus grupės „Plius minus“ narį) ir Kęstutį Garlauską. Abu jie grojo klavišiniais instrumentais. Tuo pat metu į grupę prisijungė ir Eleksas Fominis (bosinė gitara) ir Rimas Baltrušaitis (mušamieji). 1991 metais prie grupės prisijungė ir vokalistas iš Kėdainių – Arūnas Grigolius.

Muziką „Laiptams“ dažniausiai kūrė grupės nariai –  Audronis Grincevičius, Vygintas Venclovas ir Martynas Stepulis. „Laiptų“ muzika atsirasdavo pirmiausiai sugalvojus muzikinę idėją, o po to šiai idėjai pritaikius tinkamus žodžius.  Grupės nariai – dirbantys žmonės, tad repeticijos visuomet vykdavo tik pasibaigus darbui, antradieniais ir ketvirtadieniais. Šios dvi dienos buvo „šventos“, paskirtos tik muzikai.

Vadovas Henrikas Balčiūnas

 

Apdovanojimai:

1985 m.
Švenčionėliuose, Politinės dainos konkurse grupė „Laiptai“ užėmė I vietą, „Aukštaitijos taurėje“.
1986 m.
Alytuje, Pilietinės dainos festivalyje „Komjaunimo tiesos“ (dabar „Lietuvos rytas“) grupė „Laiptai“ užėmė I vietą bei laimėjo nominaciją „Už geriausią savos kūrybos dainą“.
1991 m.
Latvijoje, Ventspilyje vykusiame Baltijos valstybių roko muzikos festivalyje grupė „Laiptai“ tapo laureatais. Apie „Laiptus“ daug rašė tuometinė spauda – rajoninis laikraštis „Darbas“, dienraštis „Komjaunimo tiesa“, savaitraštis „Kalba Vilnius“ ir žurnalas „Nemunas“.