Vytauto Didžiojo a. 3, LT-39143 Pasvalys
Steigėjas

AKVARELISTŲ PLENERAS „ATSPINDŽIAI“

Akvarelistų pleneras „Atspindžiai“ yra skirtas dailininko ir pedagogo Algirdo Lukšto gimimo šimtmečio sukakčiai. Kuriamas plenero veiklų dokumentinis filmas (Paulius Ramanauskas) ir foto paroda „Akimirkos“ ( Aida Garastaitė). Plenere dalyvauja buvę A. Lukšto mokiniai, projektą remia kultūros taryba ir Pasvalio rajono savivaldybė.

Plenero veikla sieksime didinti kultūrinės saviraiškos kokybę vietos bendruomenėje bei išlaikyti akvarelės, kaip vaizduojamojo meno žanro aktualumą.

 Tapytojas Algirdas Lukštas gimė 1921 m. rugsėjo  8 d. Norių kaimo vienkiemyje, Vaškų valsčiuje, Biržų-Pasvalio apskrityje (dabar Pasvalio rajonas), mirė 1992 m liepos 15 d. Norvegijoje, palaidotas Kaune. 1941 metais baigė Pasvalio Petro Vileišio gimnaziją ir pradėjo studijuoti Kauno valstybiniame taikomosios ir dekoratyvinės dailės institute. Po karo tęsė studijas ir 1950 m. baigė dekoratyvinės ir monumentaliosios tapybos fakultetą, tais pačiais metais pradėjo dirbti Kauno vidurinėje dailės mokykloje. A. Lukštas labai daug prisidėjo formuojant realistines piešimo tradicijas, kaip mokytojas buvo gan atviras XX a. moderniosios dailės klasikai. Per 42 pedagoginio darbo metus gyvenimui ir profesijai paruošti šimtai mokinių, visi atsimena savo mokytoją, kaip nepaprastą žmogų- atsidavusį, kūrybingą, mylintį savo mokinius. Dailininkas tapė dažniausiai įvairias gamtos būsenas, nuotaikas, naudojo taip vadinamą „šlapią” techniką, jo akvarelės pasižymi aukštu meninio meistriškumo lygiu. A. Lukštas buvo klasikinės akvarelės technikos puoselėtojas ir pelnytai stovi greta Č. Kontrimo, I. Budrio, B. Bernotaičio ir kitų žymiausių Lietuvos akvarelės meistrų.

2021-aisiais metais sukanka 100-as metų nuo  dailininko gimimo.  Plenero pavadinimas „Atspindžiai“, tai yra simboliška tiek plenero dalyviams tiek  dailininko kraštiečiams. Plenero dalyviai lankydamiesi Algirdo Lukšto tėviškėje, susipažindami su mūsų krašto žmonėmis, tapydami tuos pačius aukštaitijos peizažus, kaip jų Mokytojas prieš daugelį metų, atspindės mums artimą žmogų, tokį kurio galbūt nepažinojome ar visai nežinojome. Teptuko potėpis popieriuje gali tapti žingsniu į istoriją, iškilę prisiminimai praturtinti šiandieną.

Daugiau informacijos el. p. vaskusk.kultura@gmail.com

Telefonu +370 678 76 760

Date

2021-08-20 - 24
Expired!

Time

All Day

Cost

Renginys nemokamas

Vieta

Pasvalys

Organizer

Vaškų skyrius
QR Code
Leave A Reply: