Vytauto Didžiojo a. 3, LT-39143 Pasvalys
Steigėjas

ATSPINDŽIAI XXVI Lietuvos suaugusiųjų mėgėjų teatrų apžiūros laureatų spektakliai Pasvalio kultūros centre

Gruodžio 2 d. (šeštadienis)

11.30 val.  – Kauno kultūros centro Kazio Binkio teatro spektaklis Regimanto Kaškausko „Šiurpūs įvykiai Pabališkių karčemoje“. Rež. Nida Vita Žilinskienė (Didžioji salė)

Bilietą galite įsigyti čia

Abonementą galite įsigyti čia

Nuotaikingai pasakomąja tautosaka paremtas spektaklis suaugusiems su velnių ir laumių prieskoniu. Kiekvieną žiemą Pabališkių karčemą velniai apninka. Štai ir šį kartą kur buvęs kur nebuvęs velnias Sidabranosis taikosi karčemininko dukrą pavogti ir į plynes išsitempti. Deja, jis nenumatė, kad įvykiai gali pakrypti visai kita linkme… o jei dar pilnatis….

13.00 val. – Anykščių kultūros centro teatro spektaklis pagal Liucijos Armonaitės pjesę „Bona Sforca. Atsisveikinimas“. Rež. Jonas Buziliauskas (Baltoji salė) 

Bilietus galite įsigyti čia

Abonementą galite įsigyti čia

Spektaklyje pasakojama apie 16 amžiaus Lenkijos ir Lietuvos karaliaus Žygimanto  Augusto motiną  italę   Boną Sforcą, kuri visą savo gyvenimą paaukojusi vyrui, sūnui,  valstybei  tapo visų užmišta, išduota ir niekam nebereikalinga. Tai moters, valdovės, motinos tragedija. Spektaklis pastatytas remiantis  Bonos  ir amžininkų laiškais bei metraščiais.

15.00 val. – Kauno r. Samylų kultūros centro Rokų teatro spektaklis Dorotos Maslovskos pjesės motyvais „Ibupromas“. Scenarijaus autorius ir režisierius Darius Armanavičius (Baltoji salė)

Bilietus galite įsigyti čia

Abonementą galite įsigyti čia

Pagrindinė spektaklio tema – savotiškas vakarėlių žaidimas, vadinamas „kostiumų vakarėliu „vargas, žiurkės ir ligos“. Du personažai, apsimetę tituluotais rumunais, keliauja po šalį, pasakodami šlykščias istorijas apie savo tariamą tėvynę.

17.00 val.  – Rokiškio kultūros centro liaudies teatro spektaklis „Šepką atradau aš“. Scenarijaus autorė ir režisierė Neringa Danienė (Didžioji salė)

Bilietus galite įsigyti čia

Abonementą galite įsigyti čia

Liongino Šepkos istorija žadina vaizduotę. Ilgai viduje tūnojęs talentas su trenksmu išsiveržė tik įkopus į penktą dešimtį, o didžioji gyvenimo meilė įsiplieskė tik perkopus šešiasdešimt. Išskirtinė asmenybė, savo keistu gyvenimo būdu aplinkiniams kėlusi baimę, net agresiją, patyrusi sovietinės valdžios prievartą, siekį suniveliuoti, palaužta ir vėl pakilusi. Vieni matė jame dėmę ant švarios sovietinės paklodės, kiti – genialų išskirtinumą ir visišką atsidavimą kūrėjo vizijoms, gaivališką bei niekur nematytą, unikalų kūrybos braižą.

Trukmė 1 val. 20 min.

19.30 val. Telšių r. savivaldybės Žemaitės teatro spektaklis „Vėina kėima pablūdėmā“. Rež. D.Žilinskas (Didžioji salė)

Bilietus galite įsigyti čia

Abonementą galite įsigyti čia

Spektaklis „Vėina kėima pablūdėmā“   sukurtas pagal J. Beniuševičiūtės Žymantienės – Žemaitės ir G. Petkevičaitės – Bitės pjesę „Velnias spąstuose“. Ši pjesė Telšiuose suvaidinta dar 1907 metais.

Spektaklio veiksmas vyksta valstiečio kieme, kuris iš pažiūros gali pasirodyti įprastas, tačiau jame vis nutinka keisti atsitikimai – pablūdimai, kuriuos įtakoja prietaringas veikėjų požiūris į keistus nutikimus. Tačiau, ne visi personažai prietaringi, kai kurie tik naudojasi perdėtu prietaringumu. Be kasdienių darbų, meilės užuominų, įtarumo ir nesumeluotų emocijų atsiranda ir detektyvo elementų, kurie plėtojami viso spektaklio metu.

Spektaklis vaidinamas žemaičių tarme

 

Date

2023-12-02
Expired!

Time

11:30 - 21:00

Vieta

Pasvalio kultūros centras
Vytauto Didžiojo a. 3, LT-39143 Pasvalys
QR Code