Vytauto Didžiojo a. 3, LT-39143 Pasvalys
Steigėjas

Kino karavanas Pasvalyje! Nemokami filmų seansai po atviru dangumi

Jau devynerius  metus KINO PAVASARIO projektas KINO KARAVANAS visai vasarai išvyksta į ilgiausią kino kelionę po Lietuvą, kurios metu gražiausiuose šalies kampeliuose rodo autorinį kiną, kviečia į susitikimus ir pokalbius su kūrėjais, savo sričių specialistais bei kiekvienam atėjusiam dovanoja kino žiūrėjimo patirtį praplečiantį vakarą.

KINO KARAVANO metu žiūrovai pamatys ne tik įsimintiniausius ir daugiausiai žiūrovų simpatijų sulaukusius KINO PAVASARIO filmus, tačiau ir festivalyje nematytus lietuvių, Ukrainos kino kūrėjų darbus, kalbančius apie tai, kas svarbiausia: karą Ukrainoje, sunkiai sunaikinimą žmogiškumą, netikėtumų nestokojantį gyvenimą, jame sutinkamas įkvepiančias asmenybes, visuomenės žaizdas bei tvarumą.

Visi KINO KARAVANO seansai – nemokami.

LIEPOS 23 d. Pasvalio kultūros centro kiemelyje

17.00 val.  “AŠ ESU GRETA”  (rež. Nathan Grossman, Švedija, 2020, N-7, įgarsinta lietuviškai) 

2018-ųjų rugpjūtį penkiolikmetė mokinė iš Švedijos Greta Thunberg, užuot ėjusi į pamokas, pradėjo streiką dėl klimato kaitos. Jos klausimas suaugusiesiems buvo toks: „Jei jums nerūpi mano ateitis Žemėje, kodėl turėčiau ko nors siekti mokykloje?” Per kelis mėnesius jos keliu pasekė šimtai tūkstančių jaunuolių pasaulyje. Greta, tyli švedų mergaitė su autizmo spektro sutrikimu, tapo pasaulinio garso aktyviste. Režisierius ją sekė nuo pirmosios mokyklos streiko dienos nė nenutuokdamas, kad liudija vieno įtakingiausių žmonių pasaulio istorijoje kelionės pradžią.

Filmo anonsą galite peržiūrėti: Čia

19.00 val. “KERNAGIS” (rež. Andrius Lekavičius, Lietuva, 2021, N-7, filmas lietuvių k.)

Kino filmas „Kernagis“ – pirmasis dokumentinis pasakojimas apie maestro Vytautą Kernagį. Tai vieno garsiausių visų laikų Lietuvos artistų išpažintis. Tai visos jo kartos dienoraštis. Ir liudijimas, kad nepakeičiamų yra. Režisierius Andrius Lekavičius žiūrovus kviečia leistis į V. Kernagio pasaulį, kuris pirmą kartą atveriamas intymaus ir nematyto šeimos archyvo dėka.

Filmo anonsą galite peržiūrėti: Čia

21.00 val. “SAULĖLYDIS” (rež. Michel Franco, Meksika, Prancūzija, Švedija, 2021, N-16, subtitrai lietuvių k.)

Elis ir Neilas Benetai (Charlotte Gainsbourg ir Timas Rothas) su dviem paaugliais – turtinga britų šeima, vasarojanti Akapulke. Atostogas nutraukia žinia apie netikėtą artimojo mirtį. Skubiai susiruošus vykti namo, nelauktas vieno šeimos narių poelgis iškelia į paviršių giliai kunkuliavusį nerimą. Toliau tyrinėdamas įtampas visuomenėse ir spaudimą patiriančius žmones, režisierius Michelis Franco („Nauja tvarka“, „Kino pavasaris“) sukuria įtemptą ir paslaptingą istoriją apie šeimą – kitokią, nei atrodo iš pirmo žvilgsnio.

Filmo anonsą galite peržiūrėti galite: Čia

*Organizatoriai pasilieka teisę keisti repertuarą be išankstinio įspėjimo bei informuoja, kad kai kurių renginių metu žiūrovai bus fotografuojami bei filmuojami, o vaizdinė medžiaga – naudojama projekto veiklų viešinimo tikslais.

Date

2022-07-23
Expired!

Time

17:00 - 22:00

Vieta

Pasvalio kultūros centras
Vytauto Didžiojo a. 3, LT-39143 Pasvalys
QR Code