Asmeninėmis istorijomis paremtas spektaklis-paskaita “Mongolija” NEMOKAMAI
Visuomenė paprastai nemato tokių žmonių – tai vienas pagrindinių dirgiklių, paskatinusių kelti klausimą „kodėl?“. Kodėl žmonės su Dauno sindromu gyvena atskiruose „getuose“ arba uždaryti butuose nuo vaikystės iki pat senatvės? Kodėl gatvėje sutikę Dauno ar kitą sindromą turintį žmogų dažniausiai sutrinkame, o vaikams liepiame nežiūrėti į juos, nes negalime atsakyti į jų klausimą, kodėl tas žmogus „kažkoks kitoks“?
Pasak menininkų, valstybinė integracija vis dar yra formali. Tikroji integracija prasideda nuo mūsų – sveikųjų gebėjimo bendrauti ir priimti neįgaliuosius kaip įprastą visuomenės dalį.
„Valstybinė neįgaliųjų integracijos strategija numato neįgaliųjų integravimą į visuomenę. Mes manome, kad dažnu atveju tai turėtų būti priešingas procesas, kai sveikieji yra mokomi nebijoti bendrauti, būti empatiškais ir supratingais. Teatras veikia kaip saugi forma, kur neišeinant iš savo socialinio burbulo, sujungiami neįgaliųjų ir spektaklio žiūrovų pasauliai“, – pasakoja spektaklio „Mongolija“ kūrybinė komanda.
Profesorius Algirdas Utkus
Anita Gumauskaitė
Vytautas Alešiūnas
Eitvydas Doškus
Gabrielė Ivanauskaitė
Stefanija Jokštytė
Vytautas Leistrumas
Bartė Liagaitė
Virginija Mačionytė
Edita Martinavičiūtė
Renata Mikailionytė
Visvaldas Morkevičius
Vytautas Narbutas
Mindaugas Repšys
Dovilė Šarutytė
Marek Voida
Darius Gumauskas
Andrius Alešiūnas
Kooprodiuseris: Oskaro Koršunovo teatras
Projekto sukūrimą dalinai finansuoja Lietuvos kultūros taryba
Rėmėjai: Vilniaus miesto savivaldybė