Vytauto Didžiojo a. 3, LT-39143 Pasvalys
Steigėjas

Radviliškio miesto kultūros centro projektinis spektaklis „Skambutis“ NEMOKAMAI N-14

Radviliškio miesto kultūros centro projektinis spektaklis „Skambutis“ atvyksta pas jus

Spalio 23 d., 10 val.

Spektaklis NEMOKAMAS

Itin sėkmingi 2023 projektiniai metai Radviliškio miesto kultūros centre atvėrė naujas galimybes gyventojų kultūros ir meno poreikiams, naujoms scenos meno formoms ir profesionalių kūrėjų komandoms kurti regione. Radviliškio miesto kultūros centro inicijuotas ir valstybinio sveikatos stiprinimo fondo lėšomis finansuotas projektas „Kartu“ pasiekė kulminaciją – rugsėjo 11 d. įvyko storytelling spektaklio „Skambutis“ premjera, kurią stebėjo pilna salė paauglių iš šešių rajono gimnazijų. Kitame projekto etape spektaklis išvyksta į kitus Lietuvos miestus.

Projekto „Kartu“ tikslas – per  profesionalių menininkų sukurtą spektaklį padėti jauniems žmonėms pažinti save, savo aplinką, identifikuoti problemas ir mokėti įsivardinti jausmus bei pasitelkiant psichologines žinias didinti psichologinį atsparumą bei emocinę gerovę. Birželio – rugpjūčio mėnesiais vykusioje menininkų rezidencijose keturių charizmatiškų aktorių komanda, Gretė Každailytė, Severinas Norgaila, Monika Geštautaitė ir Dalius Jančiauskas kartu su režisieriumi Aleksandr Špilevoj kūrė spektaklį, pritaikytą paauglių auditorijai. Spektaklyje nagrinėjamos paaugliams aktualios temos: kaip išvengti kančios, įprasminti santykius su žmonėmis, išsaugoti draugystę, iškentėti išdavystė, išvengti žalojančio bėgimo nuo problemų. Intensyvioje įvykių sekoje nuolat svarstoma, kaip mūsų priimami sprendimai gali keisti mūsų aplinką, ateitį bei draugus. Spektaklyje ypatingai skatinamas tiesioginis žiūrovų įsitraukimas į spektaklio siužetą. Džiaugiamės, kad spektaklio premjeroje dalyvavę jaunuoliai iš Lizdeikos, Šeduvos, Šiaulėnų Marcelino Šikšnio, Sidabravo, Grinkiškio Jono Poderio ir Baisogalos gimnazijų neliko abejingi, emocionaliai reagavo į jiems aktualias, atpažįstamas situacijas ir aktyviai dalyvavo sprendžiant istorijos detektyvinius vingius kartu su aktoriais.

Valandos trukmės istorijų pasakojimo (storytelling) žanro spektaklį scenoje keičia psichologinio atsparumo diskusija-paskaita.  Psichologės Loreta Gudienė ir Andžela Rybakovienė plačiau aptaria spektaklio siužetą, personažų charakteristiką, taip pat diskutuoja su jaunuoliais kas įtakoja jauno žmogaus pasirinkimus sudėtingose situacijose. Ypač didelis dėmesys skiriamas emocinio atsparumo sąvokai.

Tikime, kad vykdomas projektas sulauks ypatingo jaunų žmonių susidomėjimo, nes tokio pobūdžio programa Šiaurės Lietuvos regione dar nebuvo vykdoma. Renginys nemokamas

Spektaklio kūrybinė komanda:

Režisierius Aleksandr Špilevoj

Aktoriai: Gretė Každailytė, Severinas Norgaila, Monika Geštautaitė ir Dalius Jančiauskas

Kostiumų dailininkė Viktorija Ramanauskaitė

Šviesų dailininkas Karolis Šabanskas

Garso režisierius Aivaras Zdanys

Projekto vadovė Vaida Norkevičienė

Date

2023-10-23
Expired!

Time

10:00 - 23:30
Pasvalio kultūros centro Didžioji salė

Vieta

Pasvalio kultūros centro Didžioji salė
QR Code