Vytauto Didžiojo a. 3, LT-39143 Pasvalys
Steigėjas

Raubonių skyriaus meno kolektyvai

  /    /  Raubonių skyriaus meno kolektyvai

Vokalinis ansamblis „Radasta“

2010 metų vėlyvą rudenį susibūrė entuziastingos, kūrybingos, mėgstančios dainą moterys – taip gimė vokalinis ansamblis „Radasta“. Pirmasis ansamblio pasirodymas įvyko gruodį vykusiame „Padėkos vakare“. Moterys prisistatė klausytojams atlikdamos lyriškas dainas. Ansamblio dalyvės noriai renkasi į repeticijas, kur dainuoja, bendrauja, pasidalina džiaugsmais ir rūpesčiais, pasidžiaugia pasiekimais. Juk daina suteikia džiaugsmo, praskaidrina nuotaiką, suteikia pilnatvės gyvenimo kasdienybėje. Ansamblis aktyviai įsiliejo į organizuojamus renginius, daug koncertuoja, dalyvauja įvairiuose konkursuose bei renginiuose Pasvalio, Biržų, Panevėžio rajonuose. Ansamblis dainuoja populiarias estradines, retro melodijas, harmonizuotas liaudies dainas, romansus.

Vadovė Lidija Zagorskienė

Tel. 862231417

El. p. lidija7303@gmail.com

Folkloro ansamblis „Tatula“

Kolektyvas susibūrė 2000 metais. Baigiantis 1999 metams į repeticijas pradėjo rinktis vyresnieji Raubonių kaimo gyventojai. 2000 m. atvelykiui ansamblis parengė pirmąją programą. Pradžioje ansamblio veikloje dalyvavo 12 narių. Vėliau prisijungė dar keletas. Dabar ansamblyje 16 narių. Ansamblis dalyvavo daugelyje renginių ne tik mūsų, bet ir kaimyniniuose Biržų, Pakruojo, Kupiškio, Joniškio, Panevėžio rajonuose. Ansamblis nuo 2003 m. dalyvavo visose Lietuvos dainų šventėse. 2018 metais ansamblis pirmą kartą koncertavo užsienyje, Lenkijoje. Dalyvavo XIII tarptautiniame folkloro festivalyje „Dainuoju Lietuvai“, Punske. 2009 metais ansambliečiai pasipuošė naujais tautiniais rūbais. 2010 metais ansamblis pasivadino per kaimą tekančios Tatulos vardu.

„Tatulos“ repertuare – Aukštaitijos regiono liaudies dainos, šokiai, žaidimai bei rateliai, instrumentinė muzika, kalendorinių švenčių, darbo papročiai. Ansamblis savo programas paįvairina tarmiškai pasakojamomis pasakomis, sakmėmis, anekdotais, patarlėmis. Ansamblis yra parengęs per dešimt teminių programų, jų tarpe „Subatos vakarėlį“, „Žiemos vakarojimas“, „Rovėm, nurovėm linelius“, „Nupynėm varduvių vainiką“, „Dainuoju dainą, raminu širdį“, „Rugių kūlimo patalkis“, „Sulaukiam linksma pavasarėle“, „Susirinkam vakarot“, „Aprils“, „Vienužio dainos – širdies patieka“ ir kitos.
Ansambliui suteikta mėgėjų meno kolektyvo II kategorija.

Vadovė Gražina Paškevičienė

Tel. 867216887

El. p. grazinapas@gmail.com

Vokalinis ansamblis „Šarma“

2017 metais susikūrė mišrus vokalinis ansamblis „Šarma“. Galbūt senjorų smilkinius ir puošia šarma, bet širdys dainuoja, o akys spindi gyvenimo džiaugsmu. Jų atliekamos dainos lyriškos ir melodingos, apie gyvenimo džiaugsmą ir prasmę, širdį glostantys romansai.

„Tada aš laimingas, kada aš dainuoju…“ – toks kolektyvo kredo.
Ansamblis dalyvauja įvairiuose rajoniniuose renginiuose. Koncertavo Pasvalyje, Kraštų, Meškalaukio, Žilpamūšio bendruomenėse, o vietiniuose renginiuose būtinai džiugina klausytojus.

Vadovė Lidija Zagorskienė

Tel. 862231417

El. p. lidija7303@gmail.com

Teatro studija

Raubonių mėgėjų teatras savo veiklą, su ilgesnėmis ir trumpesnėmis pertraukomis, skaičiuoja nuo 1983 metų. Per visą teatro gyvavimo laikotarpį buvo pastatyta šiek tiek daugiau kaip dešimt spektaklių. Ryškiausi pastatymai: V. Bladykaitės komedija „Ženteliai“ ir I. Lukošienės „Brangutė“. Spektaklis „Ženteliai“ pastatytas 2004 metais, buvo išimtis – išsiskyrė aktorių gausa, jame vaidino net šeši vyrai ir keturios moterys. Pavykęs spektaklis parodytas tik šešis kartus, nes keli aktoriai išvyko gyventi svetur, o jų pakeisti neatsirado kam. Daugiausia, net 20 kartų, buvo parodytas spektaklis „Brangutė“, pastatytas 2013 m. Raubonių teatras su šiuo spektakliu dalyvavo Lietuvos mėgėjų teatrų apžiūroje – šventėje „Atspindžiai 2014“, vykusioje Pasvalyje.

2016 metais pradėtas kurti naujas spektaklis „Trys gražuolės“ (V. Krasnogorovas). Jo premjera įvyko 2017 metų, gegužės 19 dieną. Teatras su šiuo spektakliu dalyvavo teatrų šventėje „Karosynė 2017“ vykusioje Leliūnuose, Utenos rajone. Spektaklis jau spėjo užkariauti ne tik mūsų bet ir aplinkinių rajonų žiūrovų simpatijas. Taip pat žada sugriauti spektaklio parodymų rekordą.

Raubonių mėgėjų teatras visada dalyvauja rajoninėse teatrų šventėse, mielai vyksta į gastroles. Jis žinomas savo rajone, ne kartą vaidino kaimyninio Biržų rajono scenose. 2010 metais dalyvavo teatrų šventėse „Sodžius“, vykusioje Diliauskuose ir „Vaidinimai sodžiui“, vykusioje Daujėnuose 2013 metais.

2016 metais dalyvavo Pasvalio rajono kaimo teatrų šventėje „Po kaštonu“, vykusioje Tetirvinuose. Teatras ypač mėgstamas savo kaime. Į spektaklius visada susirenka daug žiūrovų, kurie džiaugiasi savo kaimynais, draugais ir pažįstamais, vaidinančiais scenoje.

Vadovė Gražina Paškevičienė

Tel. 867216887

El. p. grazinapas@gmail.com

Humoro grupė „Kaimo keistuolės“

Grupė susikūrė 2006 metais. Grupės veikloje dalyvavo 6, dabar – 5 moterys. Per tą laiką sukurta keletas programų, kuriose su humoru žvelgiama į tos dienos aktualijas, linksmai perteikiama šiandieninio gyvenimo kasdienybė. Savo pasirodymais džiugino rauboniečių ir kitų rajono gyventojų širdis, dalyvavo Biržų rajono Vabalninko kultūros namuose vykusioje „Prima aprilius“ šventėje.

Vadovė Gražina Paškevičienė

Tel. 867216887

El. p. grazinapas@gmail.com