Vytauto Didžiojo a. 3, LT-39143 Pasvalys
Steigėjas

Vaškų skyriaus meno kolektyvai

  /    /  Vaškų skyriaus meno kolektyvai

Vaikų folkloro ansamblis „Bitinėl‘s“

Vaškų skyriaus vaikų folkloro ansamblis “Bitinėl’s” įkurtas 2016 m., o jau dalyvavo Lietuvos šimtmečio Dainų šventėje “Vardan Tos…” Vilniuje. Kolektyvą sudaro 28 nariai, t.y. įvairaus amžiaus vaikai- nuo septynerių iki aštuoniolikos metų. Ansamblis turi paruošęs keletą koncertinių programų, tai Advento- Kalėdų laikotarpio, Užgavėnių, Joninių.

Vadovė Renata Kaziliūnienė

Tel. 865241774

El. p. renata.kaziliuniene@gmail.com

Dailės būrelis

Dailės būrelio pradžia buvo 2016-tų metų vasaros stovykla “Jaunųjų tapytojų pleneras”. Tada susirinkę Vaškų miestelio vaikai “išbandė” tapybą aliejiniais dažais. Vėliau piešėme langines, mokėmės ebru technikos, darėme atvirukus, kūrėme pasakų knygą, dekoravome avilius. Būrelį lanko 15 vaikų, nuo 7 iki 15 metų amžiaus, renkamės ketvirtadieniais nuo 13 val. ir piešiame tiek laiko, kiek yra ūpo.  Darbui naudojame guašą, temperą, akvarelę, pastelę, flomasterius ir aliejinius dažus. Vaikai piešia įvairiomis temomis – gamtą, natiurmortus, animacinius herojus, fantastinius personažus arba savo draugus. Kiekvienas susibūrimas būna kūrybingas ir linksmas.

Vadovė Asta Bendoraitienė

Tel. 8 67876760

El. p. laukinevysnia@gmail.com

Folkloro ansamblis „Gija“

Vaškų skyriaus Nairių folkloro ansamblis “Gija” susikūrė 1979 metais. Nuo tada dalyvauta daugybėje įvairių koncertų. Metams bėgant keitėsi kolektyvo nariai, kai kurie jau išėjo amžinybėn. 2014 metais ansamblis dalyvavo Dainų šventėje Vilniuje su “Linarautės talkos” programa, paruošta pagal kraštietės Onos Bluzmienės prisiminimų knygą “Linelius roviau, dainavau”. Su šia programa jau koncertuota trisdešimt kartų. Ansamblis “Gija” atlieka vietinių dainininkių B. Pekulienės ir O. Laurišonienės dainas, folklorą, bei liaudiškus romansus.

Vadovė Renata Kaziliūnienė

Tel. 865241774

El. p. renata.kaziliuniene@gmail.com

Liaudiškos muzikos kapela „Vaškai“

Liaudiškos muzikos kapela „Vaškai“ susikūrė 1977 metais. A. Garalevičius, R. Zimka, Br. Venclova, A.  Mikeliūnas, V. Magelinskas buvo pirmieji muzikantai, vėliau prisijungė dainininkės Br. Jasiūnienė, D. Morkūnienė. Kapela koncertavo Pasvalio ir aplinkiniuose rajonuose, dalyvavo dainų šventėse, įskaitant ir šimtmečio dainų šventę „Vardan tos…“. Kartu su kapela „Svalia“, bei Panevėžio šokių kolektyvu „Linelis“, „Vaškai“ koncertavo Vokietijoje, Portugalijoje, Ukrainoje, Latvijoje. Dalyvavo kapelų konkursuose: „Suvalkietiškas kiemas“ Vilkaviškyje 2014 m., Panevėžio raj. Paįstrio KC „Motieja rats“ 2015 m., „Kapelmaušis“ Panevėžyje 2016m., kapelų šventėje – konkurse Širvintose 2017 m. Metams bėgant keitėsi kapelos sudėtis, bet iki šių dienų kolektyvo nepaliko jos įkūrėjas A. Garalevičius (birbynė), A. Mikeliūnas (tūba), Br. Jasiūnienė (vokalas).

Vadovas Antanas Garalevičius

Tel. +37060546347

El. p. ralevicius@gmail.com

Suaugusiųjų folkloro ansamblis „Kor‘s“

Vaškų skyriaus suaugusių folkloro ansamblis “Kor’s” į savo gretas sukvietė dalyvius nuo keturiasdešimt penkių iki aštuoniasdešimties metų amžiaus. Ansamblis turi paruošęs keletą folklorinių programų, bei dainuoja romansus. Koncertuota mūsų rajone ir daugelyje Lietuvos miestelių. Šiais metais dalyvavo šimtmečio dainų šventėje “Vardan tos…” Vilniuje.

Vadovė Renata Kaziliūnienė

Tel. 865241774

El. p. renata.kaziliuniene@gmail.com

Muzikos grupė „Marabu“

Visų gerai žinoma ir pamėgta muzikos grupė „Marabu“ aktyviai koncertuoja jau penki metai. Aplankyti beveik visi Lietuvos miestai, koncertuota užsienyje. Grupė aktyviai dalyvauja įvairiuose konkursuose ir projektuose. Pasvalio KC Jaunimo muzikos festivalyje- konkurse „Nauji veidai“ 2016 m. pelnė tris apdovanojimus iš keturių. Jaunimo muzikos grupių konkurse „Garsyn 2016 “ Plungėje laimėta 3-čia vieta, Respublikinio patriotinės dainos konkurso- festivalio „Myliu tėvynę ir tave“  Radviliškyje laureatai 2017 ir 2018 metais. Lietuviškos dainos konkurso rengiamo Vaškuose 2016- tų metų laureatai. Jaunimo  muzikos ir poezijos vakaro „Nemiga nakty…“ Vaškuose nuolatiniai dalyviai. Kartu su Latvijos ir Estijos jaunimo muzikinėmis grupėmis koncertavo patriotiniame renginyje „Bunda vėl Baltija“ 2017 metais. „Tamsta“ klube Vilniuje rengiamo jaunų grupių konkurso „Garažas‘17“ dalyviai – 3 pusfinalis, 3 vieta. Tais pačias metais  „Marabu“ dalyvavo televizijos projekte X- faktorius, pateko į pusfinalį.  Miuziklų „Jūratė ir Kastytis“, „Romeo ir Džiuljeta“ dalyviai, bei akomponavo chorams II-jame Šiaurės Lietuvos chorų festivalyje Pasvalyje 2017 metais. Grupė „Marabu“ groja labai įvairią muziką – jazz, funk, rock, pop, bei savo kūrybos dainas.

Vadovas Mindaugas Garalevičius

Tel. +37068211970

El. p. mgaralevicius@gmail.com

Muzikos grupė „Marmaliakt“

Muzikos grupės “Marmaliakt” nariai  jauni, gražūs ir talentingi. Nors groja tik treti metai ir sakosi “ieškantys savęs”, bet jau dalyvavo “Lietuviškos dainos” konkurse  Vaškuose 2017 ir 2018 metais, jaunų grupių konkurse  “Nauji veidai” 2017 ir 2018 metais Pasvalyje, respublikiniame patriotinės dainos konkurse – festivalyje “Myliu tėvynę ir tave” Radviliškyje 2018 metais, muzikos ir poezijos vakare “Nemiga nakty…” Vaškuose 2018 metais. Grupės sudėtis nekinta jau metai, jaunimas groja elektrine, akustine ir bosine gitaromis, mušamaisiais, o vokalistė Jovita visus vienija savo žėrinčia energija.

Vadovas Mindaugas Garalevičius

Tel. +37068211970

El. p. mgaralevicius@gmail.com

Nairių dainuojamosios poezijos ansamblis „Romantika“

Vaškų skyriaus Nairių dainuojamosios poezijos ansamblyje „Romantika“ dainuoja penkios charizmatiškos moterys. Repertuarą sudaro dainuojamoji poezija bei romansai. Taip pat moterys atlieka savo kūrybos dainas, pritardamos gitaromis, akordeonu, būgneliu.

Vadovė Renata Kaziliūnienė

Tel. 865241774

El. p. renata.kaziliuniene@gmail.com

 

Suaugusiųjų dramos studija

Suaugusiųjų dramos studija Vaškų kultūros namuose veikia jau daugiau nei 10 metų. Per tą laiką daug gastroliuota Pasvalio rajone ir Lietuvoje, dalyvauta  konkursuose ir festivaliuose. Paskutiniai pastatymai- Stasio Žemaičio komedija „Jaunikis iš Kauno“, Kazimiero Čyplio- Vijūno komedija „Bobutės susipyko“. Su spektakliu „Vienturtės išdaigos“, pagal Izabelės Lukošienės pjesę, dramos studija  dalyvavo  XXIV Lietuvos suaugusiųjų teatrų apžiūroje – šventėje „Atspindžiai“ regioniniame ture Pasvalio KC.

Vadovas Mindaugas Garalevičius

Tel. +37068211970

El. p. mgaralevicius@gmail.com

Vaikų dramos studija

Vaikų ir jaunimo dramos studija Vaškų kultūros namuose įsikūrė 1995 metais. Šis kolektyvas yra labiausiai besikeičiantis, linksmiausias ir spalvingiausias.  Kiekvienais metais, prieš naujametinį karnavalą, žiūrovai pakviečiami premjerai. Ryškiausi paskutiniai spektakliai-  “Baltaragio malūnas” Kazio Borutos apysakos motyvais, “Kuršiukas” pagal Aldonos Liobytės pasaką, “Dvylika brolių juodvarniais lakstančių”- lietuvių liaudies pasaka ir spektaklis “Pelenė šiuolaikiškai”. 2016 metais dramos studijos jaunieji aktoriai dalyvavo muzikiniame projekte “Patirk, kurk, tobulėk” ir vadovaujami Lietuvos muzikos ir teatro akademijos docento Kastyčio Bariso sukūrė operą pagal Justino Marcinkevičiaus eiliuotą pasaką “Voro vestuvės”. Su spektakliu “Ryklio rūmai” (scenarijaus autorius Vitalijus Šopis) studija dalyvavo Lietuvos vaikų ir jaunimo teatrų šventėje- apžiūroje 2017 m. ir tapo laureatais. Spektaklis “Ryklio rūmai” buvo rodytas žiūrovams mūsų ir kituose rajonuose daugiau nei dešimt kartų.

Vadovas Mindaugas Garalevičius

Tel. +37068211970

El. p. mgaralevicius@gmail.com

Šrifto dydžio keitimas
Kontrastas